w

Najbogatsi piłkarze na świecie, czyli jak zarobić dzięki pasji

najbogatsi pilkarze

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że piłka nożna to sport, w którym obraca się ogromnymi pieniędzmi. Najdrożsi zawodnicy na świecie są sprzedawani nawet za ponad sto milionów euro, a kontrakty reklamowe najbardziej rozpoznawalnych gwiazd potrafią zwalić z nóg. Warto mieć świadomość, że piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie i mecze lig hiszpańskiej, angielskiej, niemieckiej czy włoskiej nieustannie gromadzą przez telewizorami rzesze miłośników emocji związanej z rywalizacją.

Majątek najbogatszych piłkarzy na naszej planecie pochodzi przede wszystkim z kontraktów podpisanych z klubami, z umów reklamowych oraz przeróżnych inwestycji. Należy zdawać sobie sprawę, że nawet polscy ligowcy zarabiają dość sporo, choć, rzecz jasna, znacznie mniej niż gwiazdy światowego formatu. Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Zlatan Ibrahimović, Neymar, Wayne Rooney czy David Beckham – wszyscy oni są multimilionerami, którzy rokrocznie zwiększają stan swojego konta.

Cristiano Ronaldo i Leo Messi – rywalizacja nie tylko na boisku

Od kilku lat najważniejszą piłkarską rywalizacją na świecie są starcia Cristiano Ronaldo z Realu Madryt oraz Lionela Messiego z FC Barcelona. Nie dość, że starcia obu klubów elektryzują fanów z całego globu, to jeszcze wspomniani zawodnicy co roku walczą o miano tego najlepszego. W najnowszych rankingach najbogatszych piłkarzy przewodzi Portugalczyk, który tylko w ciągu minionych dwunastu miesięcy zarobił niespełna sto milionów euro.

Skąd pochodzi większość pieniędzy ulokowanych na kontach Cristiano Ronaldo? Przede wszystkim z dwóch najistotniejszych źródeł – kontraktu z Realem Madryt oraz z umów reklamowych podpisanych z wielkimi firmami. Sponsorami Ronaldo są między innymi Nike, Castrol czy Monster. Wydaje się, że przodownictwo portugalskiego gwiazdora w różnych rankingach najbardziej zamożnych piłkarzy na świecie nie jest przypadkowe, bowiem wygrał on nie tylko Ligę Mistrzów, ale również Mistrzostwa Europy.

Tuż za nim plasuje się Leo Messi, uznawany przez wielu miłośników futbolu za najlepszego piłkarza w historii tej dyscypliny sportu. Argentyńczyk jest jednak nieco mniej medialny, co przekłada się na trochę mniejsze zarobki. Pensja Messiego w Barcelonie jest stosunkowo podobna do tej, którą pobiera wspomniany wcześniej portugalski skrzydłowy. Najważniejszymi umowami sponsorskimi Lionela Messiego są te podpisane choćby z Pepsi, Huawei oraz Lay’s.

Walka o ostatnie miejsce na podium trwa od lat

Portugalsko – argentyński duopol sprawił, że pozostali zawodnicy już od kilku lat walczą wyłącznie o trzecie miejsce, zarówno w rankingach na najlepszego, jak i najbogatszego piłkarza. W pierwszej piątce tego ostatniego zestawienia można odnaleźć po jednym koledze klubowym Ronaldo i Messiego, czyli Neymara oraz Garetha Bale’a. Rozdziela ich szwedzki weteran reprezentujący barwy Manchesteru United – Zlatan Ibrahimović. Cała trójka w ciągu ostatniego roku zarobiła po kilkadziesiąt milionów euro, podpisując kontrakty reklamowe z najbardziej rozpoznawalnymi markami świata.

W przypadku polskich piłkarzy zwycięzca podobnych rankingów może być tylko jeden. Robert Lewandowski, bo o nim mowa, od kilku lat detronizuje resztę stawki, choć warto mieć świadomość, że powoli zaczynają deptać mu po piętach Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik oraz Kamil Glik. Pierwszy z nich podpisał bajeczny kontrakt z Paris Saint-Germain, a Glik związał się umową z niezwykle bogatym AS Monaco. Milik zaś jest na początku swej piłkarskiej kariery, jednak świetny początek sezonu bez wątpienia przyciągnął uwagę wielu potencjalnych sponsorów i mnóstwo bardzo zamożnych klubów.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Życie-Na-Szczycie.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Polsce prawie 7 mln osób gra w gry na smartfonach i tabletach. Globalny rynek jest szacowany na 36,5 mld dol. Nowyoutsourcing.pl

W Polsce prawie 7 mln osób gra w gry na smartfonach i tabletach. Globalny rynek jest szacowany na 36,5 mld dol.

franczyza sufitow napinanych

Ciekawy sposób na biznes – franczyza sufitów napinanych