Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Agencja Moody’s – Europejski sektor budowlany będzie rósł

Zgodnie z najnowszym raportem agencji Moody’s, w perspektywie najbliższych 18 miesięcy europejski sektor budowlany zanotuje wzrost rzędu 8 proc., któremu towarzyszyć będzie zwiększanie się przychodów i stabilne marże operacyjne.

Mowa o wzroście przychodów organicznych, a więc wypracowanych wyłącznie na drodze zwiększenia produkcji i sprzedaży. Ze wspomnianymi przewidywaniami powiązane są prognozy wzrostu PKB w strefie euro za 2017 rok, które plasują się na poziomie 1,7 proc. Jednym z przewidywanych czynników wzrostu ma być ekspansja europejskich firm budowlanych na rynki światowe, zwłaszcza w Ameryce Północnej.

Matthias Heck, Moodys

Europejski sektor budowlany utrzymuje stabilne tempo wzrostu i spodziewamy się, że utrzyma uzyskiwane marże także w roku 2017. Dodatkowo, w związku z ekspansją europejskich firm budowlanych i konstrukcyjnych na rynki światowe, spodziewamy się uruchomienia nie nowych dużych inwestycji, głównie w Ameryce Północnej. (tłum. red.) – raport komentuje Matthias Heck, Główny analityk i wiceprezes Moody’s.

Pełna informacja o raporcie (w jęz. angielskim), oraz możliwość zakupu pełnego raportu znajduje się na stronie Agencji Moody’s.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *