Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Mieszkanie zakupione na wynajem – jaki metraż warto wybrać?

Zakupienie mieszkania na wynajem powinno być dobrze przemyślane. Powinniśmy zwrócić uwagę na szereg różnych czynników – od lokalizacji, poprzez metraż, a skończywszy na wyposażeniu. Skupmy się tutaj na jednej kwestii, a mianowicie na metrażu mieszkania na wynajem. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Nieruchomości są obecnie jednym z najlepszych sposobów na ulokowanie kapitału. Gdy masz środki wystarczające do zakupienia mieszkania, inwestycja tego rodzaju to naprawdę świetna propozycja. Jednak zarobimy na mieszkaniu sporo tylko wtedy, gdy podejmiemy dobrą decyzję dotyczącą jego metrażu.

Małe czy duże?

Generalnie wtedy, gdy zdecydujemy się na zakupienie mieszkania małego, możemy zarobić na nim więcej w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy. Małe mieszkania, zarówno kawalerki, jak i mieszkania z dwoma pokojami szybciej znajdują najemców. Cieszą się zainteresowaniem zarówno wśród studentów, jak i starszych najemców, na przykład małżeństw oraz singli.

Z kolei duże mieszkania są najczęściej wynajmowane przez studentów – wtedy najlepiej zdecydować się na takie lokum, które nie ma pokojów przechodnich, ponieważ wtedy będzie można wynająć wszystkie pokoje osobno, także łącznie z salonem. Duże mieszkania są jednak związane z większym ryzykiem, ponieważ tak naprawdę nigdy nie wiemy, czy uda nam się znaleźć najemców w komplecie – może okazać się, że znajdziemy tylko jednego lub dwóch, a mieszkanie będzie miało cztery pokoje.

Rozkład także ma duże znaczenie

W kontekście metrażu nie powinniśmy zapominać także o tym, jak duże znaczenie ma rozkład mieszkania. Gdy interesują nas mieszkania deweloperskie Poznań czy w innym dużym mieście, znajdziemy najczęściej atrakcyjnie zaplanowane nieruchomości, które są wygodne i funkcjonalne.

Większość z nich ma otwartą kuchnię, czyli tak zwany aneks kuchenny. Gdy zależałoby nam na zakupieniu mieszkania z zamkniętą kuchnią, wówczas wybór nie jest już tak szeroki. Aneksy kuchenne mają jednak swoje zalety – powiększają mieszkanie optycznie i sprawiają, że wygląda ono nowocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *