Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Kredyty firmowe na start – gdzie je otrzymasz?

Czy młoda, świeżo rozpoczynająca swoją działalność firma, może otrzymać jakikolwiek kredyt? Jeszcze kilka lat temu młodzi przedsiębiorcy nie byli w najlepszej sytuacji pod tym względem. Większość banków wymagała odpowiednich dochodów, poręczenia czy majątku, który mógłby stanowić zabezpieczenie, tylko skąd firma dopiero rozpoczynająca działalność mogłaby posiadać dochody za poprzedni rok. Wiele jednak się zmieniło. Jakie możliwości mają młodzi przedsiębiorcy teraz?

Wiele zmieniło się na rynku finansowym dla młodych przedsiębiorców w momencie, kiedy pojawiły się banki specjalizujące się w obsłudze małych firm, np. były FM Bank (Nest Bank) oraz Idea Bank, co zmieniło również podejście banków uniwersalnych jak mBank.

Istotnym czynnikiem w tych zmianach były również działania instytucji publicznych w tej mierze, które zaczęły wspierać młode firmy np. program JEREMIE oraz gwarancje Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Kto udzieli kredytu?

Banki młodym przedsiębiorcom niechętnie udzielają kredytów, w większości z nich wymagany jest odpowiedni okres prowadzenia działalności, który wynosi najczęściej od pół roku do roku. Niektóre banki jednak kredytu młodemu przedsiębiorcy z chęcią udzielą, przede wszystkim banki obsługujące małe firmy jak Idea Bank. Na kredyt chociaż w mniejszej wysokości przystaną również banki uniwersalne np. mBank.

Aby otrzymać kredyt np. na założenie firmy, należy do tego odpowiednio się przygotować.

  1. Rozpoznać swoje potrzeby oraz pomyśleć o możliwościach spłaty.
  2. Stworzyć biznesplan.
  3. Sprawdzić dostępne na rynku oferty kredytów.
  4. Skontaktować się z doradcami danych banków.

mBank – Kredyt na Start

Ciekawie wygląda aktualna propozycja od mBank. Jest ona przeznaczona dla osób, które prowadzą firmę mniej niż 6 miesięcy i potrzebują dofinansowania na start. W mBank przedsiębiorca może otrzymać kredyt od pierwszego dnia prowadzenia firmy. Maksymalna kwota finansowania wynosi nawet 30 000 złotych, a wszystko można załatwić online. Wystarczy wypełnić wniosek o kredyt na start. Już w serwisie transakcyjnym mBanku osoba wnioskująca otrzyma informację o tym, jaką maksymalną kwotę może uzyskać. Następnie sama ustala jaką kwotę chce kredytować. Ostatnim krokiem jest uruchomienie kredytu poprzez hasło SMS.

Idea Bank – Kredyt na Start

W Idea Bank zainteresowany przedsiębiorca może uzyskać nawet 350 000 tysięcy złotych od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, których biznes co wystartował. O finansowanie można starać się już nawet dzień po założeniu działalności gospodarczej. Procentowanie kredytu jest bardzo atrakcyjne, a okres spłaty wynosi nawet do 5 lat.

O kredyty na start najlepiej starać się w I kwartale roku, później atrakcyjne oferty zrealizowane przez banki najczęściej znikają. W większości banków przedsiębiorca nadal się spotka z wymaganym okresem prowadzenia działalności gospodarczej, w zależności od banku będzie to 6 miesięcy, rok, ale też dłuższy okres.

PA
Więcej ofert oraz informacji o kredytach na start dla firm znajdziesz na: direct.money.pl/kredyty-na-start/.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *