Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Konferencja „Startuj w Polsce – Start in Poland”

Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców serdecznie zapraszają do czynnego udziału w konferencji „Startuj w Polsce – Start in Poland”. Odbędzie się ona 20 października 2016 r. w Sejmie RP w Warszawie.

 

Inicjatywa ma na celu wspieranie rynku polskich start upów, który wciąż charakteryzuje się dużym rozwojem oraz pomysłami z potencjałem do osiągnięcia międzynarodowego sukcesu. Jednak wiele świetnych patentów, które posiadają polskie firmy, z różnych przyczyn nie znalazło sposobu na dalsze wdrożenie i rozpowszechnienie.
Powyższa inicjatywa wpisuje się w realizację celów Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, wśród których należy wymienić:

  • przełamanie barier komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań stworzonych przez start-upy;
  • zbudowanie sieci kontaktów z osobami odpowiedzialnymi za innowacje w dużych spółkach;
  • rozwiązywanie problemów administracji i samorządów przez start-upy (np. Smart City);
  • stworzenie silnej polskiej marki.

W związku z powyższym, organizatorzy proszą tych z Państwa, którzy opatentowali przydatne rozwiązania techniczne w różnych dziedzinach i jednocześnie zetknęli się z problemami utrudniającymi w istotny sposób ich rozwój, o przesyłanie abstraktów z opisem sprawy. Na podstawie przesłanych materiałów, kapituła złożona z przedstawicieli Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, Ministerstwa Rozwoju oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, wyłoni 10 firm, które podczas Konferencji zaprezentują swoje analizy z opisem problemu. Wydarzenie „Startuj w Polsce – Start in Poland”, którego honorowy patronat objęło Ministerstwo Rozwoju, odbędzie się 20 października 2016 r. w Sejmie RP w Warszawie.

Ilość miejsc jest ograniczona, a o udziale w Konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz regulamin przesyłania abstraktów znaleźć można pod tym adresem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *