Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Konferencja ABSL po raz siódmy: wśród mówców Condoleezza Rice

Konferencje Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) stanowią platformę networkingową dla biznesmenów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej związanej z branżą usług biznesowych. Tegoroczna, siódma edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 28-29 czerwca w Katowicach i przebiegnie pod hasłem „Transforming Ourselves, Changing the World”, a jej gościem specjalnym będzie była Sekretarz Stanu USA, Condoleezza Rice.

7th absl conference

Konferencje ABSL odbywają się od 2010 roku, umożliwiając wymianę informacji między wysokiej klasy specjalistami z sektora usług biznesowych. Ich celem jest stworzenie warunków do interakcji i przepływu pomysłów między influencerami z dziedziny biznesu i polityki, a także do dyskusji o najnowszych trendach w branży i poza nią. Konferencje ABSL gromadzą około 1000 liderów biznesu, którzy mogą zapoznać się z wystąpieniami zaproszonych mówców i panelistów. Kilkadziesiąt dyskusji panelowych i prezentacji odbywających się podczas konferencji daje szersze spojrzenie na aktualne trendy w makroekonomii, polityce, technologii oraz innych aspektach kluczowych dla rozwoju branży.

Condoleezza Rice i Mateusz Morawiecki w gronie prelegentów

Każdego roku uczestnicy konferencji mogą wysłuchać wystąpień prawdziwiej plejady specjalistów, w tym liderów ze świata polityki. Poprzednią edycję uświetniła prelekcja byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony’ego Blaira, natomiast w gronie tegorocznych prelegentów, obok wspomnianej Condoleezzy Rice, pojawią się wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, CEO Capgemini Business Services Aruna Jayanti, Executive Vice President Skanska AB Roman Wieczorek, Kelly Harald stojąca na czele Międzynarodowego Stowarzyszeni Outsourcigu, prezydenci Łodzi i Katowic oraz wielu innych. Lista mówców liczy 69 nazwisk.

Dwa dni pełne binzesowych dyskusji

Pierwszego dnia konferencji, po powitaniu zebranych, w którym udział weźmie między innymi prezydent Katowic Marcin Krupa, Prezes Zarządu ABSL Jacek S. Levernes przedstawi roczne podsumowanie działalności ABSL. Następnie wystąpienie na temat zagranicznych inwestycji w planie zrównoważonego rozwoju Polski wygłosi wicepremier Mateusz Morawiecki. Po południu, po sesji dyskusji panelowych, odbędzie się prelekcja Condoleezzy Rice na temat obecnego stanu geopolityki w kontekście szans i zagrożeń dla światowej ekonomii. Drugi dzień konferencji zostanie podzielony na kilkadziesiąt spotkań w mniejszych grupach, dotyczących szczegółowych zagadnień z dziedziny branży usług dla biznesu. Z pełnym planem agendy można zapoznać się tutaj http://www.absl-conference.com/en/agenda

Szansa dla młodych przedsiębiorców

Tegorocznej edycji konferencji po raz pierwszy towarzyszy otwarty konkurs ABSL Start-Up Challenge, którego finał zwieńczy drugi dzień wydarzenia. Event jest przeznaczony dla młodych ludzi z pomysłami na nowe przedsięwzięcia w sektorze usług biznesowych. Celem konkursu jest zmniejszenie dystansu między start-upami i dużymi firmami, co umożliwi lepszą wymianę idei i pomysłów. Dla młodych przedsiębiorców to okazja do nauki kultury zarządzania, modeli przywództwa i zdobycia know-how, natomiast oni sami mogą pochwalić się kreatywnością i świeżością podejścia do współczesnych zagadnień biznesowych.

Kapituła konkursu poszukuje pomysłów na biznes z kategorii Anality i Big Data, Robotyka i Automatyzacja Procesów oraz Obsługa Klienta i Pracownika. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną pomysły trzech finalistów z każdej kategorii. Wyboru zwycięzców dokona jury, w którym znaleźli się między innymi dyrektor Procter & Gamble Global Business Services Janusz Dziurzyński oraz dyrektor Accenture Operations-Poland Woijciech Popławski z ramienia ABSL, Paweł Tkaczyk reprezentacyjny agencję brandingu Midea, CEO organizacji Start-up Poland Eliza Kruczkowska oraz Krzysztof Bełech, Partner Zarządzający i członek zarządu Satus Venture oraz twórca i zarządzający Siecią Aniołów Biznesu SATUS. Zwycięzcy w każdej kategorii zostaną nagrodzeni statuetkami oraz możliwością odbycia spotkania networkingowego z jednym z członków jury.

Spotkanie na szczycie w Katowicach

VII Konferencja Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) jest największym w Polsce wydarzeniem przeznaczonym dla specjalistów branży nowoczesnych usług dla biznesu oraz jednym z najważniejszych europejskich wydarzeń tego typu. Tegoroczna edycja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym (MCK) w Katowicach w dniach 28–29 czerwca. Rejestracja miejsc jest możliwa pod adresem https://7th-absl-conference-registration.conrego.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *