Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Kompleksowa obsługa informatyczna dla Twojej firmy

Obsługa informatyczna w nowoczesnej firmie pełni bardzo ważną rolę – nie musi jednak wymagać zatrudniania własnego specjalisty!

 

Dbałość o IT w firmie wcale nie musi być bardzo droga. Wielu przedsiębiorców myśli, że konieczne jest wtedy utworzenie własnego działu IT. Nie jest to jednak wcale potrzebne, ponieważ możemy skorzystać z alternatywnego rozwiązania, a mianowicie outsourcingu usług tego rodzaju.

 

Obsługa informatyczna świadczona na zasadzie outsourcingu jest obecnie wybierana coraz częściej przez firmy w różnych branżach. To kompleksowe i fachowe wsparcie dopasowane często do indywidualnych wymagań i oczekiwań klienta, aby dostarczyć mu takie rozwiązania informatyczne, które będą mogły całościowo usprawnić jego działalność biznesową.

 

Zalety outsourcingu IT:

 • zmniejszenie kosztów związanych z prowadzeniem spraw IT w firmie
 • dostęp do wysokiej klasy obsługi świadczonej przez doświadczonych specjalistów
 • różna forma obsługi, między innymi przez telefon, czat, wizyty osobiste
 • szybki czas reakcji na zgłoszenia
 • podwyższenie bezpieczeństwa informatycznego firmy
 • skupienie na podstawowej działalności

 

To jedynie kilka zalet związanych z outsourcingiem w dziedzinie IT, ponieważ jest ich znacznie więcej. Dzięki rozpoczęciu współpracy z dobrym dostawcą usług IT każda firma jest w stanie uzyskać zwiększenie wydajności oraz oszczędność czasu i pieniędzy, jeśli chodzi o obsługę informatyczną.

 

Jakie prace wchodzą w ramę obsługi informatycznej?

Obsługa informatyczna dla przedsiębiorstw jest usługą outsourcingową projektowaną indywidualnie i dobieraną do potrzeb klientów. W związku z tym mogą oni wybrać określone rozwiązania, które pozwolą im na skuteczną poprawę działalności.

 

Niektórzy dostawcy usług informatycznych posiadają też specjalne pakiety, które obejmują konkretne usługi. Możęmy podzielić je na kilka różnych dziedzin, między innymi na bezpieczeństwo IT, na administrację serwerami, wdrożenia, serwis sprzętu komputerowego, doradztwo.

 

Przykładowy zakres obsługi informatycznej:

 • pomoc techniczna w razie usterek sprzętu albo problemów z oprogramowaniem
 • utrzymanie prawidłowego działania komputerów i innych urządzeń, sieci oraz oprogramowania
 • przeprowadzanie konfiguracji serwerów sieciowych, komputerów, drukarek oraz innych sprzętów
 • przygotowywanie strategii rozwoju IT w firmie
 • dokonywanie archiwizacji danych oraz dbałość o ich bezpieczeństwo
 • audyty bezpieczeństwa różnego rodzaju oraz audyty oprogramowania
 • instalacja systemów komputerowych oraz oprogramowania, w tym także pomoc w przeprowadzaniu wdrożeń systemów dla biznesu
 • monitorowanie i wprowadzanie zmian w systemach informatycznych używanych w przedsiębiorstwie
 • doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu komputerowego

 

Jest to jedynie przykładowy zakres czynności, jakie możemy uzyskać od firm zajmujących się dostarczaniem usług outsourcingowych w ramach obsługi informatycznej. Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych firm.

 

Ile kosztuje skorzystanie z obsługi informatycznej?

Ceny związane z outsourcingiem usług IT w ramach obsługi informatycznej są ustalane indywidualnie, chyba że firma posiada ustalony cennik dla poszczególnych typów pakietów. Na koszt usługi wpływa między innymi liczba komputerów, które będą jej podlegały, liczba serwerów, a także zakres wybranych prac.

 

Najczęściej trzeba liczyć się z kosztem od około 1000 do 1500 złotych miesięcznie w przypadku 10 komputerów firmowych oraz 1 serwera. Im większa liczba komputerów, tym koszty związane z usługą będą wyższe. W celu uzyskania dokładnych informacji najlepiej wysłać zapytania ofertowe do kilku firm zajmujących się świadczeniem usług IT w tym zakresie i porównać ich propozycje.

 

Do skorzystania ze swoich usług zaprasza firma CMC ITCenter z Warszawy, która posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi informatycznej przedsiębiorstw. Od przeszło 20 lat obsługuje sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw, dobierając indywidualne i skuteczne rozwiązania. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *