Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jednolity Plik Kontrolny – kogo dotyczą wymagane zmiany w SAP?

Od lipca 2016 r. duże przedsiębiorstwa będą zobligowane do przekazywania szczegółowych danych podatkowych w nowy sposób. Podobne regulacje od początku 2017 roku będą dotyczyły także mniejszych firm. Informacje będą musiały być raportowane w ściśle określony sposób – za pomocą JPK czyli Jednolitego Pliku Kontrolnego, co wymaga zmian w systemach informatycznych przedsiębiorstw.

Jednolity Plik Kontrolny będzie na początku dotyczył największych firm, przetwarzających bardzo dużą ilość dokumentów, w których odbywają się skomplikowane procesy biznesowe, obsługiwane przez system klasy ERP o wysoce złożonych strukturach baz danych, często wraz z rozwiązaniami dedykowanymi pod klienta.

Firma Comarch przygotowała poniższą infografikę, która ilustruje etapy wprowadzania nowych wymagań w poszczególnych grupach przedsiębiorstw.

źródło: https://www.comarch.pl/erp/zmiany-prawa/jednolity-plik-kontrolny/
jednolity-plik-kontrolny-kto
źródło: https://www.comarch.pl/erp/zmiany-prawa/jednolity-plik-kontrolny/

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem Jednolitego Pliku Kontrolnego lub chcesz dowiedzieć się, czy Twoja firma jest objęta nowym ustawowym obowiązkiem, zostaw swoje dane kontaktowe, a niezwłocznie skontaktujemy się z Tobą.


Wyrażam zgodę na kontakt poprzez e-mail lub telefoniczny, w sprawie przedstawienia oferty przez Nowy Outsourcing oraz jego partnerów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *