Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Impreza firmowa – jak ją zorganizować, by była udana?

Impreza firmowa to bardzo ważne wydarzenie. Ma nie tylko zmotywować pracowników, ale ich zintegrować, dodać nowej energii do pracy. Jak ją zorganizować, by okazała się sukcesem?

Ustal cel

Bardzo ważnym pierwszym krokiem jest ustalenie celu imprezy. Komu, dlaczego i po co miałaby służyć? Te pytania, z pozoru błahe, mają ogromny wpływ na dalszą organizację, a także ułatwią planowanie. Inaczej planowane jest poważne spotkanie czy konferencja, a inaczej zabawa. Najczęstszym celem jest poprawa komunikacji w firmie, a także zmotywowanie pracowników, dlatego impreza firmowa musi przede wszystkim odbyć się bez niepotrzebnego stresu, dawać swobodę pracownikom oraz pewność, że nie będą non stop „na celowniku”, by mogli się dobrze bawić.

Stwórz plan działania

Co prawda, najlepszym wyborem – po ustaleniu celu – jest zatrudnienie agencji eventowej, która przygotuje dla nas scenariusz w oparciu o najważniejsze kwestie oraz zadba o spokój i komfort uczestników imprezy firmowej, a nam oszczędzi niepotrzebnego stresu. Jeśli jednak chcemy działać na własną rękę, musimy mieć arkusz operacyjny, który pomoże nam w realizacji imprezy. Trzeba w nim zawrzeć wszystkie wyjścia awaryjne oraz przygotować plan B w razie niepowodzeń. Im bardziej szczegółowy plan, tym większa szansa, że wszystko przebiegnie po naszej myśli. Pamiętajmy także, by na zaproszeniach zaznaczyć, czy zaproszone są jedynie osoby z firmy, czy także ich osoby towarzyszące. Kopię arkusza powinna otrzymać każda osoba, która jest organizatorem imprezy.

Wybierz miejsce

Jedną z najważniejszych rzeczy jest wybór miejsca. Musi być ono ściśle związane z celem imprezy, dlatego ma on ogromne znaczenie. W zależności od tego, czy planujemy imprezy firmowe, plenerowe, integracyjne czy konferencje, miejsce będzie inne. Musimy również zastanowić się, czy chcemy, by impreza odbyła się w plenerze, czy we wnętrzu. Jeżeli zależy nam na zintegrowaniu pracowników, dobrze wybrać imprezę firmową połączoną z zabawami grupowymi np. paintball. Dzięki temu pracownicy się zintegrują, odkryją w sobie ducha walki, a zdrowa rywalizacja sprawi, że nabiorą motywacji do pracy. Udana impreza powinna być nietuzinkowa, pozwalać na odprężenie, ucieczkę od codzienności. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie bali tematycznych, np. w morskim stylu, w klimacie lat 80., imprezy połączonej z warsztatami nauki na jakimś instrumencie. Wybierając miejsce poza miastem, gdzie znajduje się nasza firma, musimy uwzględnić dojazd oraz nocleg dla uczestników. 

Menu na imprezie firmowej

Zanim wybierzemy menu na imprezę firmową, należy przeprowadzić ankietę wśród pracowników. Nie chcemy przecież, by ktoś czuł się pominięty. W zależności od potrzeb, wybierzmy dania wegańskie, wegetariańskie, mięsne. Zwróćmy też uwagę na to, czy któryś z pracowników na ma alergii na dane składniki i zapytajmy, czy można je zmienić lub wykluczyć. Warto również część jadalną oddzielić od reszty, by każdy mógł spokojnie spożyć posiłki. By pracownicy mogli zebrać siły i odpocząć po grach czy zabawach, warto ustalić kiedy będą przerwy. Uczestnicy imprezy firmowej powinni mieć w tym czasie możliwość wypicia kawy, herbaty czy wody oraz przedyskutowania zadań.

Artykuł powstał we współpracy z whitesand.pl

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Jeden komentarz

Odpowiedz
  1. Dobry artykuł. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego miejsca na organizację takiej imprezy. Całkiem słusznym wyborem jest zajazd jurajski, który znajduje się całkiem niedaleko Częstochowy, w podlesicach. Byłem tam całkiem niedawno i zabawa była przednia. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *