Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

IBM sfinansuje Twoje przedsięwzięcie informatyczne

IBM Global Financing jest oddziałem IBM świadczącym usługi finansowe klientom i partnerom koncernu, chcącym poszerzyć swoją bazę sprzętu IT lub usług informatycznych niekoniecznie świadczonych przez IBM. Sprawdziliśmy, jak oferta koncernu przedstawia się w szczegółach.

Pomoc w zakupie najnowocześniejszej infrastruktury informatycznej obejmuje zarówno notebooki czy drukarek dla pracowników, jak i serwery i bazy danych oraz usługi informatyczne świadczone przez IBM lub inne podmioty. Klient nie musi więc ograniczać się do oferty koncernu, jeśli ta mu nie odpowiada.

Unikatowy leasing

Jednym z największych wyróżników oferty IGF jest możliwość leasingu sprzętu komputerowego z możliwością późniejszego wykupu według wartości rynkowej, przy czym ta oferta dotyczy wyłącznie urządzeń o łącznej wartości przekraczającej 25 tys. dolarów. To unikatowa usługa, nie oferowana przez żadną inną instytucję finansową.

IBM_p. Osuch

– Od korzystających z oferty leasingowej nie wymagamy żadnych opłat wstępnych, co w istotny sposób zmniejsza koszty zobowiązania. Klient nie musi również ubezpieczyć sprzętu na własną rękę – może to zrobić z własnej inicjatywy, ale nie będziemy tego weryfikować – mówi Mirosław Osuch, IBM Global Financing Manager for Poland and Baltics. – Kolejny plusem jest brak dodatkowych opłat i prowizji oraz finansowanie na stałej stopie oprocentowania przez cały okres trwania umowy. Klienci korzystający z leasingu mają do wyboru trzy opcje w razie zakończenia umowy – przedłużenie jej, wspomniany już wykup oraz zwrot sprzętu do IBM, niezależnie od jego marki. Wiele firm wybiera trzecią opcję zwłaszcza w przypadku urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy laptopy, co umożliwia szybką wymianę technologii na nowszą.

Brak konieczności zakupu sprzętu za gotówkę pozwala firmom zachować płynność finansową, a jeśli po zakończeniu okresu leasingu nie zdecydują się na zakup, sprzęt wraca do IBM, co uwalnia firmę od konieczności jego samodzielnej utylizacji.

Leasing IGF jest oferowany na okres od 16 do 60 miesięcy, ze spłatą w walucie lokalnej oraz zgodnie z harmonogramem odpowiadającym firmie, tj. miesięcznie, kwartalnie bądź półrocznie, płatne z dołu albo z góry.

Leasingiem może być objęty sprzęt IBM, komputery osobiste, drukarki, urządzenia POS i inne, jak również sprzęt komputerowy innych producentów (w ramach globalnych projektów informatycznych).

Dofinansowanie na korzystnych zasadach

Poza Leasingiem, klienci IGF mogą skorzystać z finansowania oprogramowania i usług IBM oraz innych producentów, na zasadzie płatności ratalnych (do 60 miesięcy) lub jednorazowych odroczeń płatności (do 6 miesięcy).

IGF oferuje klientom również pożyczki na okres od 10 do 60 miesięcy, w postaci płatności za faktury wystawiane na klienta, udzielanych na podstawie uproszczonej, trzystronnicowej umowy. W ramach tej usługi możliwe jest także refinansowanie kosztów zakupu sprzętu IT dla zakupów dokonanych w okresie ostatnich 90 lub 120 dni.

Dwa warianty płatności sprawiają, że usługę można dopasować do aktualnej sytuacji klienta. Co ważne, możliwość refinansowania już zapłaconej faktury pozwala klientowi uwolnić środki finansowe na inne cele, niezwiązane z informatyczną obsługą przedsiębiorstwa.

Dogodne warunki oferty

Ofertę IGF wyróżnia również stosunkowo krótki okres finansowania, wynoszący od 12 do 60 miesięcy, co również pozwala elastycznie zarządzać zasobami finansowymi. W procesie refinansowania, gdy IGF uiszcza faktury lub dokonuje zwrotu ich wartości, tytuł własności zawsze wystawiany jest na klienta. IGF nie wymaga opłat wstępnych i oferuje możliwość sfinansowania projektu w całości, pod warunkiem, że wartość pojedynczego wyniesie co najmniej 75 tys. złotych netto. Oprocentowanie jest stałe i wyrażone w złotych, a ich harmonogram pozostaje niezmienny przez cały okres spłaty.

Za pośrednictwem własnych usług finansowych, IBM wspiera przedsiębiorców w finansowaniu usług i rozwiązań technicznych, dzięki którym mogą stać się jeszcze bardziej innowacyjne, zapewniając stabilne wsparcie dla ich przedsięwzięć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *