Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Drukarka laserowa – plusy i minusy zakupu

Pisanie o tym, że drukarki laserowe i atramentowe wciąż są równymi konkurentami, już od jakiegoś czasu mija się niemal zupełnie z celem. Dlaczego? Modele atramentowe stają się powoli tym, czym drukarki igłowe, czyli przestarzałym sprzętem, który jest w stanie sprostać wymaganiom tylko konkretnego użytkownika – takiego, który mało drukuje i potrzebuje niewielkiej drukarki

Laserowe urządzenia są jednak wciąż unowocześniane, więc możemy się spodziewać, że już niedługo dojdzie do nieuchronionego, czyli przejęcia przez nie rynku rozwiązań dla prywatnych i biznesowych klientów. Nim jednak do tego dojdzie warto uświadomić sobie, że choć jest to atrakcyjna propozycja (nawet w przypadku tańszych modeli) nie jest ona pozbawiona jakichkolwiek wad.

Popularne rozwiązanie

Zacznijmy od tego, że drukarki laserowe (w wersji monochromatycznej) są obecnie dostępne w atrakcyjnej cenie i coraz częściej wybierane przez prywatnych konsumentów. Wystarczy ok. 300 zł by w naszym domu zagościł jeden z przyzwoitszych produktów firmy, której nazwę dobrze znamy. Jeśli drukujemy mało to właśnie zyskaliśmy około 800-1000 stron spokoju nim wydamy kolejne pieniądze na wymianę tonera. Prawdopodobnie również mamy odtąd niezwykle wydajne urządzenie, które imponuje prędkością i dokładnością druku oraz stwarza możliwości nanoszenia tekstu i grafiki nie tylko na papier, ale również np. na specjalną folię.

Drukarka laserowa posiada wady

Decydując się na zakup drukarki laserowej musimy zdawać sobie sprawę, że choć potrafi ona zadrukować 200 stron w 5 minut, to jej oferta ma kilka ciemnych i mogących wpłynąć na satysfakcję użytkownika stron. Najbardziej irytującymi i rzucającymi się w oczy mankamentami są:
– wysoka cena oryginalnych tonerów, gdyż ich koszt może przekroczyć nawet wartość zakupu samej drukarki (zwłaszcza jeśli zamiast modelu monochromatycznego wybierzemy kolorowy),
– wyższa cena sprzętu niż w przypadku modeli atramentowych (zwłaszcza jeśli drukarka jest wielofunkcyjna),
– sporo większa konstrukcja, uniemożliwiająca postawienie jej w dowolnym miejscu,
– niższa jakość kolorowych wydruków,
– generuje o wiele więcej ciepła przy pracy.

Dlaczego opłaca się zakup drukarki laserowej?

Mimo powyższych wad użytkownicy głosują swoimi portfelami za tym, by drukarki laserowe wciąż były produkowane i ulepszane, gdyż posiadają wiele istotnych zalet. Trochę wcześniej wspomnieliśmy o szybkości druku, który jest nieporównywalny jeśli chodzi o modele laserowe i atramentowe (nie ma opcji by 200 stron zostało wydrukowane przez 5 minut przez sprzęt korzystający z tuszu). Do tego grona należy również doliczyć takie profity, jak:
– wysoka jakość wydruku monochromatycznego,
– nieporównywalnie większą wydajność (wiele tysięcy stron bez zmiany tonera),
– w przypadku droższych modeli bardzo dobrze dopracowana paleta barw i szarości,
– większa odporność na wilgoć i promieniowanie UV,
– większy wybór nośników, na których można dokonać wydruku (np. foli termotransferowej),
– jest idealna zarówno do domu, jak i do użytku firmowego.

 

Portal Tuszmarkt.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *