Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

BMW 5 dla biznesu

Auta BMW serii 5 zostały zaliczone do samochodów wyższej klasy średniej. Koncern produkował kolejne generacje tych samochodów od roku 1972 roku. Samochody te w swoim segmencie należą do jednych z najbardziej popularnych. Od zawsze auta serii 5 uważane były za samochody eleganckie i komfortowe, kojarzone ze światem biznesu.

 

 

BMW R 10

Po raz pierwszy zaprezentowano go na Stadionie Olimpijskim w Monachium w roku 2009. Projekt nadwozia został wykonany przez Adriana van Hooydonk, który był szefem projektantów pracujących dla koncernu BMW. Auto było dostępne w dwóch wersjach: sedan i kombi. Do sprzedaży pierwsze trafiły sedany, już w roku 2010. Kombi miało premierę także w tym samym roku, do produkcji trafiło więc trochę później. BMW serii 5 szóstej już generacji produkowano z myślą o dwóch rynkach: europejskim i amerykańskim. W roku 2013 auto przeszło mały lifting. Na standardowym wyposażeniu wszystkich wersji znalazły się światła ksenonowe. Lusterka otrzymały kierunkowskazy. Minimalnym zmianom poddany został grill, obniżono także przednie wloty powietrza.

BMW G30

To kolejna generacja BMW serii 5. Auto po raz pierwszy zostało zaprezentowane jesienią 2016 roku. Już w lutym 2017 trafiło do sprzedaży. To najnowsza generacja z serii samochodów BMW należących do wyższej klasy średniej. Auto jest super nowoczesne. Od swojego poprzednika waży o sto kilogramów mniej. Ma bardziej sztywną karoserię, ma być także bardziej wydajne niż poprzednik. Zawieszenie auta przekonstruowano, dzięki temu ma być lepiej wyczuwalne przez kierowcę. Wprowadzone nowości to: regulowany elektromechanicznie stabilizator oraz aktywny układ kierowniczy. Do tego zostały dodane adaptacyjne amortyzatory. Jak we wszystkich modelach BMW z tego segmentu zadbano o to, aby zapewnić kierowcy jak największe wsparcie w czasie podróżowania, stania w korku czy sytuacjach krytycznych. W aucie jest więc asystent ostrzegania przed pojazdami, które nadjeżdżają z boku, asystent wymijania, zmiany toru jazdy oraz asystent zmiany pasa ruchu. Auto jest wyposażone również w nowy tempomat wzbogacony w system Intelligent Speed Asist. Nie tylko odczytuje on znaki nakazujące ograniczenie prędkości, ale także stosuje się do tych znaków. Kierowanie do prędkości 215 kilometrów na godzinę może zostać przejęte przez elektronikę. Kierowcy mogą liczyć także na dodatkowe udogodnienia. Auto można zaparkować zdalnie w ciasnym miejscu dzięki funkcji Remote Parking. Jest to opcja ponadstandardowa. Opcjonalnie na wyposażeniu samochodu może znaleźć się także funkcja Remote 3D View. Dzięki niej kierowca może na ekranie smartfona obserwować otoczenie pojazdu zachowując nad nim kontrolę na odległość.

Wszystkie modele BMW serii 5 to luksusowe limuzyny idealne dla ludzi biznesu. Samochody z najnowszej generacji są nie tylko piękne i komfortowe, ale także super nowoczesne. To auta z klasą, które są w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Na pewno będą należały do bardzo dobrze sprzedających się aut klasy premium.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez BMW TEAM, salon BMW z Długołęki koło Wrocławia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *