w ,

ABC rekrutacji w branży inwentaryzacji

ABC rekrutacji w branży inwentaryzacji Nowyoutsourcing.pl
 Martyna Bukalska_foto [g1_lead] Z Martyną Bukalską, zastępca kierownika ds. realizacji projektów w firmie Invent sp. z o.o., rozmawiamy o podstawach inwentaryzacji w firmie: rekrutacji pracowników, przebiegu procesu oraz zasadach, które nim rządzą.[/g1_lead]

Który proces inwentaryzacji jest częściej wybierany przez klientów – pełny czy czasowy?

Inwentaryzacje odbywają się zarówno na terenie całej Polski jak i za granicą. Ciężko stwierdzić, który z procesów jest częściej i chętniej wybierany. Inwentaryzacje w Polsce są bardzo rozłożone w czasie, nie raz dana osoba z jednego miasta może odbyć jedną inwentaryzacje w tygodniu, a innym razem trzy czy więcej. Wiele zależy od regionu Polski i zapotrzebowania osób na inwentaryzację.

Czy w ich przebiegu można wskazać istotne różnice?

Harmonogram inwentaryzacji w Polsce bywa różny ale myślę, że dogodny i elastyczny dla każdego. Wielkim plusem z punktu widzenia przeprowadzających inwentaryzacje z pewnością jest to, że wynagrodzenia są tygodniowe.

Nieco inaczej wyglądają oczywiście inwentaryzacje zagraniczne. Są to głównie wyjazdy na około 3 tygodnie, obejmujące mniej więcej 21 inwentaryzacji – w tym przypadku rozliczenie jest miesięczne

Różnice dotyczą także udziału studentów w inwentaryzacji. Pracując w Polsce mogą oni dostosować swój grafik zajęć do planu inwentaryzacji i na odwrót, jednak na inwentaryzacjach zagranicznych okresem dla nich najlepszym jest przedział czasowy od czerwca do końca września.

Jak wygląda przygotowanie i szkolenie zespołu inwentaryzacyjnego? Czy jest zróżnicowane w stosunku do branży, w której ma być wykonywana inwentaryzacja?

Każdy członek zespołu musi przejść szkolenie z zakresu obsługi skanera i szkolenie (zapoznanie się) z działu marketu. Przydzielenie pracownika do stref następuje przed rozpoczęciem każdej inwentaryzacji. Szkolenie jest jednorazowe, więc biorący udział w inwentaryzacji po raz kolejny nie muszą przechodzić go ponownie.

Na czym polega przygotowanie logistyczne inwentaryzacji, np. zapoznanie zespołu z procedurami obowiązującymi w określonej firmie?

Cała logistyka zaczyna się od ustalenia liczby osób potrzebnych na dany dzień inwentaryzacji. Gdy klient ją wskaże, ustalane są grupy liczące. Kolejnym krokiem jest ustalenie środków transportu (ilość busów, autokarów) oraz wyznaczenie godzin wyjazdu dla poszczególnych miejscowości.

Czy osoby wykonujące inwentaryzację otrzymują sprzęt lub odzież roboczą?

Tak, wyposażamy ich w skanery do zliczania produktów, a także w t-shirty i koszule z logiem firmy, ewentualnie ciepłe obuwie i kurtki, gdy projekt jest większy i odbywa się na zewnątrz w porze zimy.

Inwentaryzacja przeprowadzana jest w zakresie uzgodnionym ze zleceniodawcą – czy może on także określić, jakie dni lub godziny preferuje?

Inwentaryzacje w Polsce są zawsze nocne. Co do dni tygodnia nie ma reguły, w grę wchodzi zarówno tydzień jak i weekend. Natomiast inwentaryzacje zagraniczne są i dzienne oraz nocne i mogą trwać od poniedziałku do soboty włącznie. Wszystko zależy od projektu.

Jakie kwalifikacje wymagane są od osoby ubiegającej się o stanowisko w Państwa firmie?

Tutaj również należy rozgraniczyć inwentaryzacje w Polsce i za granicą.
Na inwentaryzacje w Polsce są przeważnie zatrudniani Liczący, od których wymaga się przede wszystkim dyspozycyjności w godzinach późno popołudniowych oraz pełnoletności. Rekrutacja odbywa się poprzez nasz portal, za pośrednictwem platformy rekrutacyjnej znajdującej się pod adresem www.invent.ag

Jeśli chodzi o inwentaryzacje zagraniczne, proces wygląda nieco inaczej. Rekrutujemy na takie stanowiska jak liczący, kierowca liczący (tu konieczne jest prawo jazdy kat. B) oraz tłumacz liczący ( znajomość języka zależy od projektu). Przede wszystkich wymagamy niekaralności, pełnoletności, dyspozycyjności i oczywiście, w zależności od stanowiska, stosownych kwalifikacji czy to na kierowcę, czy na tłumacza.

Aplikować można przez stronę invent.ag, a po zgłoszeniu następują rozmowy telefoniczne i podpisanie umowy droga mailową. Jak na razie internetowa aplikacja dotyczy wyłącznie inwentaryzacji odbywających się na terenie Polski, ale już teraz planujemy stworzenie podobnej, przeznaczonej dla chętnych do prowadzenia inwentaryzacji zagranicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raport: Polacy wysyłają o 88 proc. więcej paczek za granicę Nowyoutsourcing.pl

Raport: Polacy wysyłają o 88 proc. więcej paczek za granicę

GUS: tempo zatrudnienia i płace rosną Nowyoutsourcing.pl

GUS: tempo zatrudnienia i płace rosną