Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

5 powodów by pokochać czytniki i ebooki

Jako miłośnikowi tradycyjnych książek może Ci być ciężko podjąć decyzję o przestawieniu sie na ebooki. Być może jednak nie zdajesz sobie sprawy, że zwolennicy ebooków i specjalnych czytników dysponują własną paletą wyjątkowych korzyści, które mogą być jednocześnie użyteczne i ekscytujące. Jeśli jesteś gotowy „przewrócić kartkę – „pójść naprzód” i unowocześnić swój sposób czytania, przedstawiamy 5 dobrych powodów, by rozważyć zakup czytnika książek elektronicznych.

czytniki

Wygoda transportu

Większość czytników jest mała I lekka, co czyni je wyjątkowo mobilnymi. Komu z nas nie dał się we znaki ból związany z przeładowanym książkami plecakiem podczas podróży, zajęć lub nawet popołudniowego relaksu na ławce w parku? Kolekcja fizycznych, papierowych książek oferuje nam wiele radości i satysfakcji, ale noszenie jej wszędzie ze sobą może być problematyczne. Dodatkowo jeśli masz problem z decyzją, którą książkę zabrać ze sobą, posiadanie urządzenia, będącego w stanie bez wysiłku zmieścić ich setki może na stałe rozwiązać ten problem. Czytniki to również wygodne rozwiązanie podczas przemieszczania się transportem publicznym. Z łatwością obsłużysz je jedną ręką, co daje Ci możliwość zmiany strony trzymając się barierki.

Czytaj lepiej!

Jeśli jesteś osoba, która lubi notować i zaznaczać wybrane fragmenty książek, czytnik oferuje Ci wszystkie te opcje, dodatkowo bez potrzeby niszczenia książki długopisem. Ponadto problematyczne wyszukiwanie treści, nigdy nie było tak łatwe, dzięki opcjom zakładek i wyszukiwarce słów, w które zaopatrzone są niemal wszystkie modele tych urządzeń. Obecnie wiele czytników wyposażonych zostaje w dotykowe ekrany, które są łatwiejsze i bardziej intuicyjne w obsłudze. Czytając książkę za pośrednictwem takiego urządzenia uzyskasz również szybki i łatwy dostęp do definicji słów, których możesz nie znać. Niezrozumiały wyraz wystarczy wyszukać za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub wbudowanego słownika. Takie opcje oferuje nam już teraz większość nowoczesnych modeli czołowych producentów czytników ebooków. A to dopiero początek!

Trochę prywatności

Inną ciekawą zaletą czytnika jest to, że oferuje nam nieco prywatności. Siedząc w autobusie z urządzeniem elektronicznym, zamiast tradycyjnej książki z okładką, nikt nie domyśli się co czytasz (chyba, że zacznie czytać razem z Tobą przez ramię), zatem nie musisz czuć się zawstydzony wybierając, soczyste romanse lub zagłębiając się w niezbyt popularne publikacje na temat teorii spiskowych,  z którymi wolałbyś nie być kojarzony.  Kolejną kwestią jest również możliwość personalizacji.  Starsi lub niedowidzący czytelnicy często nie są w stanie czytać książek drukowanych, ze względu na niedopasowany format. Jako ze czytniki oferują możliwość regulacji wielkości i rodzaju tekstu, każdy może dopasować go do swoich potrzeb. Jeśli nie chcesz żeby inni spostrzegli, że masz trudności z czytaniem standardowego druku, czytnik książek elektronicznych może okazać się trafnym rozwiązaniem.

Masa dodatkowych funkcji

Co więcej, czytniki nie służą już tylko do czytania. Kupno jednego z nich oferuje Ci dostęp do wielu dodatkowych funkcji, takich jak przeglądanie i robienie prostych zdjęć, słuchanie muzyki, a nawet surfowanie po sieci. Niektóre z ich posiadają również gry i aplikacje, a także wspomniane już słowniki oraz odręczne notatniki, które mogą służyć również do rysowania. Nie należy jednak pamiętać, że czytnik nie jest urządzeniem multimedialnym, a wszelkie jego funkcje mają przede wszystkim poprawić nasz komfort czytania.

Początkowa niechęć do ebooków, jest zrozumiała, ale korzyści płynące z korzystania z tej technologii przewyższają zdecydowanie sentyment do fizycznych książek. Poza tym nikt nie powiedział, że nie można mieć i tego i tego! Jednak w dzisiejszym świecie czytniki są dla zapalonego czytelnika logicznym krokiem naprzód. Może to być kolejny najlepszy gadżet, z potrzeby posiadania którego nigdy nie zdawałeś sobie sprawy.

 

Autor artykułu
Więcej na www.czytio.pl

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *